Certyfikat FSC z Rina

Certyfikat FSC 2020 z RINA

W czerwcu 2020r. w zakładzie produkcyjnym firmy Drewexim przeprowadzony został coroczny audyt FSC. Kontrola przebiegła pomyślnie i certyfikat FSC na klejonkę okienną oraz pellet został przedłużony, aktualny certyfikat ważny jest do 6 lipca 2023r. (numer licencji FSC® C012158).

FSC®, czyli Forest Stewardship Council® to organizacja zasięgu globalnym, zajmująca się promowaniem odpowiedzialnej gospodarki leśnej na całym świecie. FSC określa normy w oparciu o ustalone zasady odpowiedzialnej gospodarki leśnej przy wsparciu interesariuszy środowiskowych, społecznych i gospodarczych. Drewno w naszych produktach certyfikowanych pochodzi z dobrze zarządzanych lasów z certyfikatem FSC.

Od tego roku Drewexim korzysta z usług nowej jednostki certyfikującej RINA Poland Sp. z o.o.. Jest to polski reprezentant akredytowanej jednostki certyfikacyjnej RINA S.p.A. z Włoch która powstała w 1861 roku. RINA oferuje usługi certyfikacyjne również w sektorze energii, gospodarki morskiej, transportu oraz infrastruktury. Niedawno RINA opracowała system Certyfikacji Biosafety Trust, innowacyjny system certyfikacji w zakresie zapobiegania i kontroli rozprzestrzeniania się infekcji. W ramach tego systemu są już certyfikowane między innymi dwa włoskie lotniska, największe Akwarium w Europie, włoska opera i inne.

Cieszymy się, ze współpracy z tak prężnie działającym i rozwijającym się przedsiębiorstwem.

Pobierz certyfikat FSC na rok 2020-2023