Audyt ift Rosenheim 2021

Dnia 9-go czerwca 2021r. ift Rosenheim przeprowadził kolejny audyt w zakładzie produkcyjnym Drewexim w Nowych Bielicach. Wyniki kontroli są pozytywne a firma Drewexim nadal pozostaje dumnym posiadaczem certyfikatu ift Rosenheim.

Regularnej kontroli zewnętrznej podlega m.in.:
- wilgotność drewna na poszczególnych etapach produkcji,
- szczelność połączeń mikrowczepowych,
- precyzyjność strugania,
- ilość nakładanego kleju na płaszczyznach,
- jakość klejenia w prasach,
- zachowanie odpowiedniej temperatury oraz wilgotności w zakładzie produkcyjnym.

Następnie Instytut z Rosenheim na pobranych podczas kontroli próbkach klejonki przeprowadza szereg testów w swoich laboratoriach. Otrzymanie pozytywnych rezultatów badań uprawnia firmę do dalszego posługiwania się certyfikatem ift Rosenheim.

Ift Rosenheim (Instytut Techniki Okiennej) powstał w 1966r. i zajmuje się badaniem oraz certyfikacją przedsiębiorstw z branży stolarki otworowej. Instytut zatrudnia naukowców, inżynierów oraz ekspertów różnych dziedzin, którzy kontrolują proces produkcji w firmach certyfikowanych oraz przeprowadzają badania na produktach w swoich nowoczesnych laboratoriach. Dołączenie do grona przedsiębiorstw certyfikowanych przez ift Rosenheim jest procesem złożonym a coroczne audyty w zakładzie produkcyjnym mają na celu sprawdzenie czy wdrożone wysokie standardy procesu produkcyjnego są zachowane.

Pobierz certyfikat