Audyt ift Rosenheim

Dnia 4-go sierpnia 2020r. ift Rosenheim przeprowadził kolejny audyt w zakładzie produkcyjnym Drewexim w Nowych Bielicach. Wyniki kontroli są pozytywne a firma Drewexim nadal pozostaje dumnym posiadaczem certyfikatu ift Rosenheim.

Regularnej kontroli zewnętrznej podlega m.in.:

- wilgotność drewna na poszczególnych etapach produkcji,

- szczelność połączeń mikrowczepowych,

- precyzyjność strugania,

- ilość nakładanego kleju na płaszczyznach,

- jakość klejenia w prasach,

- zachowanie odpowiedniej temperatury oraz wilgotności w zakładzie produkcyjnym.

Następnie Instytut z Rosenheim na pobranych podczas kontroli próbkach klejonki przeprowadza szereg testów w swoich laboratoriach. Otrzymanie pozytywnych rezultatów badań uprawnia firmę do dalszego posługiwania się certyfikatem ift Rosenheim.

Ift Rosenheim (Instytut Techniki Okiennej) powstał w 1966r. i zajmuje się badaniem oraz certyfikacją przedsiębiorstw z branży stolarki otworowej. Instytut zatrudnia naukowców, inżynierów oraz ekspertów różnych dziedzin, którzy kontrolują proces produkcji w firmach certyfikowanych oraz przeprowadzają badania na produktach w swoich nowoczesnych laboratoriach. Dołączenie do grona przedsiębiorstw certyfikowanych przez ift Rosenheim jest procesem złożonym a coroczne audyty w zakładzie produkcyjnym mają na celu sprawdzenie czy wdrożone wysokie standardy procesu produkcyjnego są zachowane.

Pobierz certyfikat